Organizacja imprez

Gry i zabawy na sylwestra. Jak się bawić w domu?

Sylwester to czas kiedy każdy chce mieć towarzystwo. Jedni lubią spędzać czas w eleganckich ciuchach będąc na imprezach, w których jest catering i balowe stroje, zaś inni wola spokojniejsze klimaty. To jak będziemy witać nowy rok i żegnać stary zależy tylko od nas. Jednak ważne , aby był to wesoły czas oraz pełen ukochanych osób, ponieważ istnieje zasad, że jak spędzimy sylwestra taki będzie cały rok.

Co jednak maja zrobić Ci, którzy nie maja ciekawych perspektyw , ani środków na to, aby zapłacić za uczestnictwo w bardziej wystawnym spotkaniu ze znajomymi i nieznajomymi? Najczęściej zostają oni w domu i oglądają telewizje gdzie wyświetlany jest sylwester z gwiazdami. Dla nikogo nie jest to jednak wesoła perspektywa. Są oczywiście tacy, którzy wolą spokój, ale są to osoby starsze, zaś dla młodszych to żadna frajda. Dlatego, jeśli mamy znajomych, którzy także siedzą w domu, to warto się z nimi umówić na wspólny wieczór. Nie musi to by nic wystawnego, ale zwykłe spotkanie. Możesz przyozdobić pokój jeśli chcesz i zrobić proste posiłki. Najważniejsze jest to aby się dobrze bawić. Ale jak to zrobić? Wiadomo, że na początku większość imprez jest sztywna. Na to jednak ciężko poradzić, ale żeby nuda nie utrzymała się do końca, warto znaleźć jakieś ciekawe rozrywki dla znajomych.

Pokonaj nudę

Bardzo ciekawą zabawą jest wykorzystanie wycinków z gazet. Szukamy w czasopismach oraz gazetach jakichś zdarzeń, które zdarzyły się ostatniego roku. Może to być zarówno polityka, sport jak i coś kompletnie nieistotnego. Wszystko zależy od waszych zainteresowań. Jednak do naszej zabawy wykorzystujemy tylko zdjęcia. Wycinamy je z gazet lub drukujemy z Internetu. Goście dzielą się na dwie grupy i odpowiadają czego dotyczy zdjęcie. Ta grupa , która najpierw odpowie prawidłowo, wygrywa.

Noworoczne postanowienia

Zwykle to co postanowimy na rok, zostaje zapomniane i zrzucone gdzieś na bok. Tym razem jednak zapamiętasz każde Twoje postanowienie, chociaż nie koniecznie będziesz miał ochotę je spełniać. Podaruj każdemu z gości karteczkę i coś do pisania, aby umieścił tam swoje postanowienia noworoczne. Następnie pozginajcie kartki i wrzućcie do kapelusza lub miski. Po kolei losujemy postanowienia i zgadujemy do kogo mogą one należeć.

Powrót przeszłości

Zanim goście się zjadą, to przeszukaj gazety lub pamięć w kwestii wszelkich ważnych wydarzeń jakie miały miejsce w mijającym roku. Możesz także napisać kilka własnych pomysłów, a także poprosić gości, aby oni także wykorzystali swoje. Zapisujemy wszystko na karteczkach. Każda drużyna wybiera przedstawiciela, który będzie odgrywał role zapisaną na kartce. Punkt dostanie ten, kto zgadnie co na karteczce jest. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *