Imprezy integracyjne

Impreza integracyjna bez tajemnic.

Impreza integracyjna z pozoru jedynie wydaje się wyzwaniem łatwym w praktyce. Prawda jest taka, że nad udaną imprezą integracyjna zawsze trzeba się sporo napracować, zwłaszcza, jeśli na miejscu nie dysponujemy zbyt licznym zespołem i wszystko opracować i przygotować musimy w kilka osób. Żeby wszystko przebiegało sprawnie i z ustalonymi harmonogramami, trzeba skupić się na podstawowych aspektach. Pierwszym z nich będzie z pewnością cel imprezy. Inaczej przygotowuje się imprezę dla dzieci, inaczej spotkanie dla osób w wieku nastoletnim, a jeszcze inaczej  spotkania biznesowe. Każda agencja eventowa dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Wyjazd integracyjny o charakterze plenerowym organizuje się z o wiele większym luzem, niż sztywną konferencję, na która wszyscy zaproszeni przyjeżdżają w garniturach. Kolejnym punktem do opracowania taktyki eventu idealnego będzie sporządzenie harmonogramu uroczystości. Jak wiadomo, wszyscy uczestnicy tego rodzaju spotkań dysponują określoną ilością czasu, który jako organizatorzy eventowi powinniśmy szanować i zawsze się z nim liczyć. Arkusz operacyjny inaczej nazwiemy także scenariuszem spotkania. Tam zawarty powinien być czas konferencji, odczytów, a także czas na rozrywki, czas na korzystanie z obiektów sportowych oraz salonów SPA, o ile takowe istnieją w kompleksach, gdzie imprezy integracyjne się urządza.

Lokalizacja miejsca eventu decyduje o wielu sprawach. Przede wszystkim o tym, czy większość zaproszonych dotrze pod wskazany adres. Wiele osób może zniechęcić utrudniony dojazd lub brak zaplecza noclegowego. A przecież wiadomo, że najbardziej praktyczne są takie rozwiązania, by sale konferencyjne i odczytowe znajdowały się w tych samych kompleksach hotelowych, gdzie można także przenocować. Takie rozwiązania ułatwiają integrację wszystkim uczestnikom. Nie trzeba tracić czasu na szukanie noclegu poza miejscem organizowania spotkania, i o to właśnie chodzi! Sala, na której odbywać się będzie ważne wydarzenie, powinna być odpowiednio oddzielona od pozostałych stref budynku, aby pozostali goście niezwiązani z imprezą zwyczajnie nie przeszkadzali i nie zakłócali jej przebiegu.

Kolejny, chyba jeden z bardziej przyjemnych elementów tematu eventów to oczywiście jedzenie. Jeśli hotel nie dysponuje na miejscu własną restauracją serwująca swoim gościom wyszukanego menu, zawsze można się pokusić o złożenie zamówienia w zaufanej firmie cateringowej, która na miejsce przywiezie wszystkie dania, jakie sobie zażyczymy do przygotowania i dostarczenia.  W menu obowiązkowo przynajmniej jedna potrawa powinna być wegetariańska. Do tego dochodzi jeszcze forma komponowania stołu. Najlepiej zdecydować się na klasyczny stół szwedzki, z którego każdy nabiera sobie określoną ilość jedzenia i nie szuka gorączkowo miejsca do siedzenia. Po prostu siada się akurat tam, gdzie jest wolne miejsce, na luźno rozstawionych krzesłach. Mogą być one ustawione na obszarze całego metrażu restauracyjnego, w pewnych odległościach, żeby wszystko prezentowało się w miarę naturalnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *