Organizacja imprez

Jak otwierać szampana?

Jeśli jesteś młody to na pewno interesują cię wszelkie rozrywki, które umilają czas i nie tylko. Młodzi ludzie, którzy mają przyjaciół lubią spędzać z nimi czas i robić różne szalone rzeczy. To samo tyczy się sylwestra. Jest to bardzo wyjątkowy dzień, ponieważ taka okazja trafia się tyko raz do roku.

W tym dniu większość ludzi spotyka się z przyjaciółmi i znajomymi , a także rodziną. Jednak bawić się także ci starsi. Nikt w tym dniu nie chce siedzieć sam, ponieważ jest to przykre, a na pewno znasz taki zwyczaj, że mówi się „jaki sylwester taki cały rok”. Boimy się więc, że przez cały rok będziemy samotni. Nie jest to wesoła perspektywa dla tych, którzy planowali spędzić miło ten czas. Dlatego, nawet jeśli mamy tylko kilkoro znajomych, którzy także siedzą sami w domu, to warto spotkać się razem. Musimy tylko się postarać, aby nie zachowywać się jak na stypie, ale dobrze się bawić.

Zabaw się

Bardzo fajnym pomysłem na umilenie sobie czasu mogą być wszelkiego rodzaju zabawy i gry. Może brzmi to dziecinnie, ale uwierz, że może się z tego zrobić doskonała zabawa. Nikt nie mów, że musicie grać w gry planszowe, ale znacznie lepiej jest wymyślić swoje. Jeśli interesujecie się polityka czy sportem, to możecie powycinać z gazet ważne zdarzenia i zachować tylko zdjęcia. Następnie podzielcie się na drużyny i wybierzcie osobę, która będzie pokazywać bez używania głosu co znajduje się na obrazku lub jakie to było wydarzenie. Najlepiej, aby były one z poprzedniego roku. Jest to rodzaj kalamburów, ale znacznie ciekawszy. Jeśli takimi rzeczami się nie interesujesz, to możecie także pograć w zwykłe kalambury, albo przygotować coś innego. Będzie to doskonałą zabawa, chociaż na początku możesz spotkać się z dezaprobatą.

Świętowanie północy

Jest jednak także czas na trunki. Przychodzi on zwykle około północy kiedy to otwieramy szampana i świętujemy przyjście nowego roku. Jednak otworzenie go to nie taka prosta sprawa. Mimo iż każdy wie jak wygląda to efektownie na filmach, to jednak nie chcemy, aby nasz sufit, ściany oraz kreacje gości były oblane szampanem, który powinien znaleźć się w kieliszkach. Dlatego, trzeba wiedzieć jak otworzyć taką butelkę , aby szampan znalazł się bezpiecznie w kieliszkach.

Zaczynamy od zdjęcia złotka z szyjki butelki oraz korka. Następnie zaczynamy rozkręcać drucik, ale musimy trzymać cały czas korek. Owijamy ściereczką szyjkę oraz korek butelki, a następnie kierujemy w stronę gdzie nikogo nie ma. Przytrzymujemy korek ścierką i delikatnie przekręcamy. Nie kręcimy korkiem , ale butelką. Lekko wyjmujemy korek z butelki , a kiedy usłyszysz sygnał, że szampan jest otwarty, to możesz wlać go do kieliszków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *