Organizacja imprez

Jak zorganizować I Komunię Świętą ?

Nie tylko jako dorośli się stresujemy, ale także jako dzieci. Nie tylko są coraz częściej wprowadzane różnego rodzaju egzaminy, ale także różne uroczystości. Wiążą się one ze stresem. Niektóre wydarzenia, mimo iż są bardzo przyjemne , to ich przygotowania wymagają stalowych nerwów i mnóstwa pieniędzy.

Tak samo wygląda sytuacja wtedy, kiedy nasze dziecko idzie do I Komunii Świętej. Dla jednych dzieci jest to świetna zabawa, a dla innych stres związany z mówieniem wierszyka itp. W najgorszym położeniu są jednak rodzice, którzy muszą się wszystkim zająć. Planowanie takiej uroczystości trzeba zacząć już kilka miesięcy wcześniej. Nie służy to tylko temu, żeby później mieć mniej pracy, ale także aby nasza pociecha poczuła, że będzie przyjmować święty Sakrament. Jest to dla naszego dziecka najważniejszy dzień w życiu i musi być on doskonały nie tylko pod względem późniejszych zabaw, ale także życia duchowego.

Jak zacząć?

Przygotowując się do organizacji takiej uroczystości musimy wiedzieć od czego zacząć. Najlepiej od przygotowania naszego dziecka na Komunie. Bardzo ważne jest to , aby pamiętać o wszystkich próbach, spotkaniach, modlitwach oraz nauce. Jedną z ważniejszych części Sakramentu jest spowiedź. Należy opowiedzieć jak to wygląda oraz , że nie jest takie straszne jak się wydaje. Warto również co wieczór czytać Biblie.

Następnym etapem jest zajęcie się przyjęciem, które będzie trwało większość dnia. Jest z nim więc najwięcej pracy. Zastanowić się należy jak ma ono wyglądać. Czy ma być skromne czy wystawne. Pomyślmy również nad kosztami oraz tym czy zamierzamy je urządzić w domu czy w lokalu. Sprawdźmy jakie są ceny za wynajem sali oraz catering. W koszty należy wliczyć tak dekoracje nie tylko stołów , ale całej sali. Niektórzy decydują się także na fotografa, ale wtedy trzeba doliczać dość spore koszty. Nie zapomnij o wcześniejszym zamówieniu zaproszeń.

Suknie i dodatki

Kiedy już rzeczy najważniejsze masz poukładane, to zostaje jeszcze dobór stroju. Potrzebny jest ten komunijny oraz pokomunijny. Ważne również jest to , aby odłożyć pieniądze na różaniec i książeczkę, a także pamiątki. Jeśli nie mamy talentu fryzjerskiego, to skorzystajmy z usług fryzjera. Pamiętaj jednak aby zrobić próbną fryzurę wcześniej. Bardzo pomoże ci kalkulator komunijny, który przeliczy wszystkie koszty i pomoże wszystko poukładać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *