Organizacja imprez

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Każde dziecko uwielbia kiedy ma urodziny. Powodem tego jest nie tylko góra prezentów, ale także zabawy z mnóstwem kolegów i koleżanek. Każde dziecko, które nie ma urodzin organizowanych jest zawiedzione i smutne. Dlatego warto zadbać o to, aby także miało swoje święto. Jeśli decydujemy się na urządzenie imprezy urodzinowej, to musimy wiedzieć jak to zrobić.

Jeśli mamy dzieci, które są już starsze, to nie będziemy mieć problemu, ponieważ na pewno pamiętamy jak robiliśmy to kilka lat temu lub kilkanaście. Jednak nawet jeśli nie jesteś mamą jedynaka lub pierwszego dziecka, to mogłaś zapomnieć po tylu latach, jak taką imprezę przygotowywałaś.

Zaplanuj wszystko

Może nie masz pojęcia, ale takie przyjęcie dla malucha powinno składać się z kilku części, a dokładnie czterech. Do części pierwszej należy witanie gości. Robimy to pojedynczo, tak aby nikt nie poczuł się urażony. Część druga to wszelkie zabawy i szaleństwa, ale rozpoczyna się ona dopiero wtedy, kiedy przybędą wszyscy spodziewani goście. Wszystkie gry oraz zabawy musisz dobrze przemyśleć, aby każde dziecko mogło w nich uczestniczyć i nie czuło się pokrzywdzone. Kolejną czyli trzecią częścią jest poczęstunek. Pamiętaj , aby tutaj nie pojawiły się żadne placki czy skomplikowane dania gorące ponieważ dzieci tego nie zjedzą. Lepiej wybrać ciastka, żelki i inne dziecięce smakołyki. Ostatnią częścią jest pożegnanie malców.

Przygotowania z zabawą

Jeśli przygotowujesz zaproszenia, to rób to wspólnie z dzieckiem. Pamiętaj jednak, aby na każdym znalazły się informację ważne dla rodziców czyli godzina rozpoczęcia i zakończenia zabawy oraz dokładna jej data. Jeśli planujesz inny rodzaj imprezy czy tez zabawy w których mogą się pociechy pobrudzić , to napisz także o stroju lub przebraniu które dzieci powinny mieć.

Jeśli chcesz, aby dzieciaki wszystkie brały udział w zabawach, to koniecznie zorganizuj im konkurs z nagrodami. Nie musi to być nic dużego, nawet mały upominek będzie cieszył. Dobrze jest także zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Dzięki temu, dzieciaki jak rozleją napoje to nie będą płakały.

Dekoracje domu

Ważne są również dekoracje, które nadadzą ciekawy nastrój wnętrzom i zachęcą do zabawy. Zapytaj dziecko jaki motyw przewodni imprezy chce mieć. Jeśli zdecyduje się na księżniczki, to zrób karocę z kartonu, a z pokoju zrób salę balową. Jeśli nie masz ochoty przygotowywać ich sama, to możesz kupić gotowe. 

Czasami trudno jest połączyć ,,tanio a dobrze” ale promocje w Auchan w Krakowie są stworzone właśnie w tym celu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *