Imprezy integracyjne

Najciekawsze miejsca na organizację imprezy integracyjnej.

Samo organizowanie imprezy integracyjnej od strony opracowywania teoretycznego jest tylko małym szczegółem na drodze do osiągnięcia wyznaczonego nam przez przełożonych sukcesu. A sukces – jak wiadomo – wypracować można jedynie dzięki ciężkiej pracy. Impreza integracyjna nabiera pełnego blasku tylko wtedy, gdy odbywa się w miejscu odbiegającym od normy, dość nietypowym jak na prezentowane warunki i przez to pociągającym. Nudne konferencje w salach dydaktycznych i biznesowych wielkich korporacji na szczęście przechodzą już powoli do historii. O ile konferencje i odczyty zorganizować można nawet w niewielkich świetlicach, o tyle spotkań o charakterze rozrywkowym nie da się już przeprowadzić w warunkach czysto ascetycznych. Jak wiadomo, człowiek często rozwija się poprzez zespołową rywalizację. Nie widzimy zatem nic złego w zorganizowaniu otwartych zawodów pracowniczych w piłce nożnej, koszykówce lub jakimś innym sporcie zespołowym. Także zawody pływackie na miejskim kompleksie basenowym wydają się niegłupim pomysłem. Element wprowadzonej rywalizacji zawsze działać będzie pobudzająco i stymulująco dla każdego z członków reprezentowanych zespołów.

Imprezy integracyjne powinny stawać się także okazjami do podziwiania zjawisk przyrodniczych. Aby takie warunki zostały spełnione – można zorganizować spotkanie w górach. Osoby pracujące na co dzień w firmach mieszczących się na Wybrzeżu z pewnością odczytają ten pomysł jako pewnego rodzaju egzotykę. W końcu mało który mieszkaniec północnej części Polski, zajęty na co dzień praca zawodową pozwala sobie choć raz w roku odwiedzić Zakopane lub inne miasto położone w górach. Całonocna zabawa w towarzystwie góralskiej kapeli może zintegrować nawet najbardziej ponury i pochmurny zespół pracowniczy. Jedynym minusem urządzania imprez integracyjnych w górach są ich ceny. Górale bardzo lubią „dudki”, czyli pieniądze i każda tamtejsza usługa pod kątem zapłaty bywa niekiedy przesadnie zawyżona. W górach na uczestników wspólnej imprezy integracyjnej czekać może moc atrakcji, do których zaliczyć można wspinaczki górskie, a także spacer w okolicach Morskiego Oka lub jazdę zaprzęgiem saneczkowym.

Impreza integracyjna niewątpliwie zyskuje, gdy organizuje się ją w plenerze. Sportowe rywalizacje na świeżym powietrzu uczą nie tylko współpracy zespołowej, ale w korzystny sposób odbijają się na zdrowiu fizycznym. W końcu, po wielu godzinach spędzonych na boisku, czy na polu do paintballa jesteśmy zrelaksowani, wypoczęci i pełni energii, choć jeszcze tydzień wcześniej zapewne przysypialiśmy w służbowych fotelach.

Jeśli tworzycie zróżnicowany zespół pracowniczy i rozglądacie się za interesującym miejscem, w którym będzie można urządzić event integracyjny, proponujemy Wam, abyście w [pierwszej kolejności zorganizowali specyficzną ankietę. Na podstawie większości otrzymanych głosów na dany pomysł łatwo będzie podjąć decyzję co do lokalizacji i miejsca spotkania. Niech króluje demokracja – także w kwestii wspólnego wypoczynku połączonego z pożytecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *