Organizacja imprez

Nowoczesne trendy – marsz na event!

Stali bywalcy różnorodnych konferencji organizowanych na bazie eventów integracyjnych ciągle narzekają na to, ze podczas takich spotkań ogromnie wieje nudą oraz brakiem kreatywności, ponieważ większość stosowanych motywów dotarcia do odbiorców zwyczajnie się powtarza i wymaga modyfikacji, która nie wszyscy potrafią przeprowadzić i przyjąć. Czegoś wyraźnie tu brakuje i bynajmniej nie mówimy o cateringu, świeżych ciasteczkach oraz kawie, bo tego akurat na tego typu spotkaniach zawsze jest pod dostatkiem. Wciąż niedoceniany jest wpływ nowoczesnych technologii na wygląd eventów integracyjnych. Dziś nie trzeba być obecnym ciałem w wyznaczonym miejscu, aby przeżyć niezapomnianą konferencję, pełną ciekawych przeżyć oraz wymiany interesujących informacji, dzięki którym poszerzamy naszą wiedzę oraz możliwości zawodowe.

Aplikacje mobilne w branży eventowej

Aplikacje mobilne dają szerokie pole działania nie tylko w kwestii organizacji pracy, ale także rozrywki. A ta w trakcie wyjazdów integracyjnych – nie da się ukryć – ma przeogromne znaczenie. Korzystanie z aplikacji mobilnej w smartfonie umożliwia zapoznawanie się z informacjami na bieżąco. Nawet, jeśli w ostatniej chwili, z przyczyn technicznych i niezaplanowanych zostanie zmieniony przebieg wszelkich spotkań i uroczystości – uczestnik spotkania będzie o tym informowany właściwie od razu. Czy na papierowych materiałach i ulotkach, czy folderach takie zmiany byłyby możliwe do przeprowadzenia równie szybko? Oczywiście, że nie! Aplikacje mobilne na telefonach oraz smartfonach dają także decyzyjność poszczególnym członkom konferencji. Odgórnie może być wysyłana ankieta do wszystkich uczestników konferencji. Na podstawie odpowiedzi udzielonych na dane pytania np. na tematy związane z organizacją można w szybki sposób nadać tor konkretnemu spotkaniu. Uczestnicy eventów lubią wpływać bezpośrednio na ich kształt, bo dzięki temu czują się ważni i potrzebni. Aplikacje mobile na smartfonach i tabletach służą także zabawie. Wprowadzane są tam elementy gier video, na podstawie których uczestnicy zmagają się ze sobą w różnych wirtualnych konkurencjach. Takie zabiegi przynoszą mnóstwo radości i satysfakcji. Mimo że pojedynki są wirtualne, nagrody są już realne. Mogą przyjmować postać rzeczową, albo dawać możliwość awansu towarzysko – zawodowego.

Eventove aplikacje mobilne odpowiadają także za to, aby w czasie docierania na miejsce konferencji każdy uczestnik czuł się bezpiecznie. Informacje dotyczące lokalizacji wybranych wydarzeń oraz miejsc przedstawione być mogą w formie mapki, która łatwo będzie odczytać na ekranie smartfona lub tabletu. Nawigacja wewnątrz budynkowa nowoczesnych kompleksów hotelowych sprawi, że w szybkim tempie trafimy pod wskazany nam adres, pod którym kwaterowani będą pracownicy zaproszeni na konferencję.

Przyszłość eventów korporacyjnych należy niewątpliwie do aplikacji mobilnych. Ułatwiły one życie codzienne do tego stopnia, że trudno sobie bez nich wyobrazić łatwą i szybką organizację każdego rodzaju spotkania towarzyskiego, także tego dalekiego od spraw typowo biznesowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *