Praca event managera

Organizacja eventowa kobiecym okiem.

Czy można jasno określić, czym różnią się firmy eventowe zarządzane przez kobiety od tych, które na co dzień kierowane są przez mężczyzn? Czy płeć na stanowisku kierowniczym ma tutaj jakiekolwiek znaczenie? Postarajmy się przyjrzeć temu zagadnieniu z bliska. Jako przykład może posłużyć Pani Oliwia, która nie dość, że zdecydowała się założyć firmę eventową w czasach postępującego kryzysu, czyli w 2011 roku, to jeszcze aż siedem razy ubiegała się o dotację unijną. To żywy przykład na to, że nie można się poddawać w żadnej sytuacji.

Pomysł na stworzenie firmy obsługującej różnorodne imprezy dziecięce kiełkował w jej głowie przez parę lat, do realizacji swojego wieloletniego marzenia potrzebowała po prostu czasu. Firma Magenta Group to w tej chwili jedna z solidniejszych marek branży eventowej na południu Polski. Szczególnie chwalą sobie jej działania wszyscy mieszkańcy Krakowa oraz okolicznych miast. Co ciekawe, w momencie rozpoczęcia działalności firma Magenta Group nie mogła pochwalić się znajomościami oraz licznymi kontaktami ułatwiającymi wejście w skomplikowaną i wymagająca branżę. Firma do dziś z powodzeniem organizuje animacje dziecięce, w dużej mierze oparte na grach miejskich oraz terenowych. Dla młodszych oraz nieco starszych dzieci organizowane są także liczne szkolenia, podczas których można nauczyć się artystycznego malowania twarzy oraz modelowania balonów. Co radzi Pani Oliwia wszystkim początkującym w branży eventowej? Przede wszystkim realny ogląd sytuacji.

Trzeba być przygotowanym na nieoczekiwane starcia z konkurencją i zaskakujące niekiedy sytuacje. Samo założenie firmy i wszelkie biurokratyczne zabiegi nijak mają się do stresów oraz problemów związanych z natrafieniem na nierzetelnego klienta. Na otworzenie firmy eventowej organizującej szkolenia i imprezy dziecięce potrzeba co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Część można zawsze zaoszczędzić, choć pochłania to dużo czasu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niskie, polskie zarobki. Dużym udogodnieniem i odciążeniem jest dotacja unijna, ale otrzymują ją tylko ci, których projekty są w pełni dopracowane i pozytywnie rokują na przyszłość w stu procentach.

Najwięcej funduszy i oszczędności w przypadku Pani Oliwii pochłonęły wydatki na nowoczesne sprzęty elektroniczne i multimedialne. Sprzęt o charakterze typowo eventowym również sporo kosztuje. Zaliczyć do niego trzeba namioty, podesty, mebla przenośne. Biuro także musi jakoś wyglądać, aby klienci mieli pełne zaufanie do proponowanych usług. Do tego Magenta Group używa sprzętów rzadko spotykanych u konkurencyjnych firm. Zaliczymy do nich kule bańkowe, które wytwarzają olbrzymie bańki mydlane, gdzie da się zamknąć ludzi. Motyw prawie że filmowy lub bajkowy! Pani Oliwia obecnie zatrudnia kilkunastu animatorów, otwarta jest także na współpracę z osobami z zewnątrz. Jednocześnie zastrzega sobie, że nigdy nie da nikomu etatu, ponieważ działa to bardzo demotywująco w stosunku do pracownika. Sama przez wiele lat działała jako freelancer i nie zawsze miała łatwo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *