Konferencje

Stosujemy nowoczesne technologie przy organizacji eventów.

Stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w trakcie organizowania eventów wszelkiego rodzaju staje się sprawą nieuniknioną. Tylko takie rozwiązania sprawią, że uczestnicy eventów przestaną się nudzić na spotkaniach, skończy się narzekanie na obecną nudę i powtarzalność motywów. Nie ma nic bardziej irytującego w trakcie eventu od zapełnionej jedynie w połowie Sali konferencyjnej. Ludziom zaproszonym na konferencje coraz bardziej brakuje wyraźnego bodźca, by poczuli się zobowiązani do samoistnego poszerzania wiedzy przy zachowaniu satysfakcji oraz ciekawości małego dziecka, zawsze chętnie wyczekującego czegoś nowego, co może zaskoczyć i popchnąć do dalszego działania.

Poprawie jakości eventów oraz następujących po nich efektów ma służyć „efekt WOW”. Polega on na organizowaniu dla wszystkich zaproszonych określonych rozrywek, które mogą nie tylko zaskakiwać, ale tez przynosić bogate funkcje edukacyjne. „Efekt WOW” pozostawia w pamięci wyraźne ślady, dzięki którym informacje polecające rozprzestrzeniają się z prędkością światła i za każdym razem chce się tutaj wracać z tak samo wielką ochotą i przyjemnością. Aby event był udany – trzeba na początek zadać sobie kilka kluczowych pytań. Przede wszystkim: jakiej wiedzy na nim przekazywanej oczekujemy? Jaki typ ludzi chcemy na evencie poznać, aby poszerzyć krąg zawodowych znajomych, a tym samym nieco więcej się nauczyć? Czy chcemy się dobrze bawić podczas takiego spotkania, czy wolimy raczej trzymanie się na uboczu? Jakie nowoczesne środki technologiczne sprawią, że będę w stałym kontakcie z organizatorami eventu?

Konferencje niewątpliwie zyskują dzięki wprowadzeniu optymalnego „efektu WOW”. Beacony odpowiadać będą za zbiór informacji na temat danego użytkownika. Za ich pośrednictwem wysyła się powiadomienia dopasowane do danych lokalizacji oraz kontekstów. Można w czasie kilku minut spędzonych u wystawców otrzymać korzystne rabaty na ich produkty. W trakcie zachodnich konferencji bardzo często obecne są beacony pochodzące od polskich firm, co z pewnością dla naszego kraju powinno być chlubą. Dzięki aplikacjom eventowym w trakcie spotkania uczestnicy mogą być na bieżąco z przekazywanymi komunikatami. Na bieżąco można także poznawać innych ludzi. Dzięki aplikacjom zyskujemy konferencyjnego przewodnika, członkowie poszczególnych grup angażowani są we wspólne przedsięwzięcia. Innym typem atrakcji są także Oculus Rift oraz tunele powietrzne. Wzbudzają masę pozytywnych emocji i dają wiele radości. Tylko wtedy, gdy nowoczesne technologie wykorzystywać będziemy podczas eventów w sposób przemyślany oraz uczciwy – przyniosą one pożądane efekty. Kiedy odpowiednia liczba powierzonych zadań zostanie wykonana na wirtualnym evencie – wszyscy odwiedzający mają szansę na zdobycie nagrody głównej. Wszystko odbywa się na zasadzie losowania. Wiele osób przeraża wejście w wirtualną rzeczywistość, która często postrzegana bywa jako wrogi matrix. Tak naprawdę nie ma się czego bać. Wszystkim wycofanym tradycjonalistom z kolei polecamy firmowe cukierki na ladzie oraz pamiątkowe długopisy. To także są symbole eventów – może nieco archaiczne, ale wciąż skuteczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *