Organizacja imprez

Studniówkowe zwyczaje niezwyczajne

Każdy , a przynajmniej większość licealistów i wszystkich nastolatków lubi imprezować. Jest to nie tyko spotkanie z przyjaciółmi, ale także okazja do wyładowania emocji. Ci którzy takie imprezy lubią nie mogą się zwykle doczekać bardzo ważnej imprezy jaką jest studniówka.

Jest to bal, który zaistniał jako przełomowe wydarzenie w liceach i technikach. Po 3 lub 4 latach nauki, jest to przełom, który wprowadza w dorosłość oraz zapewnia nieco rozrywki. O studniówce, zwykle większość osób myśli znacznie wcześniej. Najczęściej są to dziewczyny, które zastanawiają się co na siebie włożą, jak się uczęszcza oraz z kim pójdą. Największy dylemat mają te osoby, które nie mają partnera na taką uroczystość. Wtedy albo zaczynają go szukać, albo pozostają sami i korzystają z imprezy razem z tymi, którzy także nikogo sobie nie przyprowadzili. Jednak studniówka, to nie tylko tańce i mnóstwo jedzenia, ale także różne zwyczaje. Poznajmy kilka z nich, aby nie być zaskoczonym na własnej studniówce i wiedzieć o co chodzi.

Czerwona bielizna

Po co nam czerwona bielizna na studniówce? Jest to kolor siły i pobudza do walki tego, kto nosi go na sobie. Taką bieliznę warto mieć na balu nałożoną na lewą stronę, także na egzaminie maturalnym używamy już właściwej strony czyli prawej. Może nie jest to zbyt higieniczne i nie każdy taki sposób pochwala, ale gwarancja zdanej matury murowana. Dla tych, którzy wolą nieco bardziej estetyczne metody, doskonale sprawdzi się podwiązka, ale koniecznie czerwona. A co dla panów? W tym przypadku szczęście kryje się w podglądaniu. Dotyczy ono bielizny pań. Jeśli wolicie, to możecie założyć męskie stringi. Szczęście przynoszą także podkowa, maskotka, którą ofiarowała nam jakaś osoba nam bliska oraz koniczynka.

Nie udawaj kopciuszka

Zwykle na weselach czy innych imprezach jak studniówka, mamy nowe buty, które najczęściej uwierają. Co wtedy robimy? Ściągamy je. Jednak na studniówce przynosi to pecha. Nie tylko nasze buty powinny zostać na nogach, ale także powinniśmy je pastować tylko w jedną stronę.

Nitka szczęścia

Ochronę przed wszelkimi złymi mocami zapewni nam czerwona nitka związana na nadgarstku. Jednak uwaga! Musi ja zawiązać ktoś Ci biski inaczej nie będzie miała swojej mocy. Co taka nitka symbolizuje? Jeżeli aż do matury się nam ona nie zerwie, to zdamy ją na pewno. Pamiętaj jednak , że tylko to nie wystarcza i pouczyć także się będziemy musieli. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *