Organizacja imprez

Sylwestrowa zabawa dla najmłodszych

Dla każdego z nas, sylwester jest wyjątkowym wydarzeniem. Ważna w tym dniu jest dobra zabawa spotkanie ze znajomymi czy rodziną, a dla niektórych duża ilość trunków. Wszystko zależy od tego co preferujemy. Każdy jednak bez względu na zainteresowania chce się dobrze bawić i korzystać z okazji.

Jednak ta kwestia dotyczy nie tylko dorosłych czy nastolatków. Co z tymi młodszymi? Maluchami się zwykle nie przejmujemy, ponieważ są one zwykle na tyle małe, że spać idą albo po wieczorynce, albo przed fajerwerkami. Dlatego też, zwykle o rozrywkę takich malców nie dbamy. No chyba, że ktoś z rodziny ma także dziecko w takim wieku, to mają one okazję do wspólnej zabawy. Jednak jest zwykle zabawa zwyczajna tak jak każdego dnia. Ci którzy wybierają się na takie imprezy, gdzie dzieci nie pasują muszą wysłać je do rodziny. Są to najczęściej dziadkowie, którzy i tak siedzą najczęściej w domu. I tak maluch spędza sylwestra objadając się słodkościami u babci.

Doskonała zabawa

Jednak maluchy nie zawsze na taki kompromis idą . Jeśli znajomi mają dzieci, to powinniśmy ich zaprosić i dla malców także jakąś rozrywkę wymyślić. Warto udekorować dom wewnątrz różnymi atrakcyjnymi dekoracjami. Przekąski tez są ważne. Wiadomo, że dzieci placków jeść nie będą, a ciastka będą powciskane w dywan. Musimy więc znaleźć takie słodkości, aby nie tylko atrakcyjnie wyglądały, ale także smakowały każdemu malcowi.

Pamiętajmy jednak , że kiedy dzieci się nudzą to bardzo psocą lub wiszą na spódnicy mamie. Dlatego, potrzeba im jakoś zorganizować czas, aby tego nie robiły. Dlatego istotna jest odpowiednia organizacja czasu maluchom. Powinny cały czas mieć co robić, a wiadomo że im energia się nie kończy szybko. Dorym pomysłem jest wyznaczenie jednego większego pokoju, gdzie będą oni mogli się bawić. Jednak nie warto pozostawiać ich samym sobie i trzeba wymyśleć im jakieś rozrywki.

Ciekawe zabawy

Można im zaproponować gry integracyjne czyli inaczej poznawcze, aby jeśli malce się nie znają, zapamiętały swoje imiona. Można to zrobić w bardzo ciekawy sposób. Każemy dzieciom usiąść w kółku i dajemy do rączki piłeczkę lub maskotkę itp. Każdy kto do rączki dostanie piłkę ma powiedzieć swoje imię. Tak piłeczkę podajmy z rąk do rąk, ale robimy to coraz szybciej. Innym sposobem na poznanie ze sobą maluchów jest „Przywitajmy się zabawnie”. W tym celu dzieciaki siadają w kole i zaczynają od witania palców od stóp i tak coraz wyżej. Jeśli zabawa spodoba się maluchom, to mogą witać się noskami z kolegami obok. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *